You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

CHATGPT İle Neler Yapılabilir?

Senior Member
Öncelikle belirteyim ki yapay zekanın bu derece hayatımıza girerek bizleri yönlendirmesine karşıyım. Özellikle son yıllarda yapay ile olan ilişkinin bu derece hızlı artması beni daha da endişelendirmeye başlamıştır. Küçük bir araştırma ile kendimizin rahatlıkla altından kalkabileceği sorunları dahi artık yapay zekaya danışmaya başlamış durumdayız. 

Bazı olumlu yönleri de olsa yapay zeka hakkındaki bu düşüncemin hiç bir zaman değişeceğini düşünmüyorum. Buna rağmen en bilinen yapay zeka uygulaması CHATGPT ile neler yapılabilir konusunu sizler için araştırdım. 

1- Sohbet (müşteri temsilcisi)
2- Çeviri
3- Makale Yazarlığı
4- Yazılım ve Kodlama / Web Tasarımı
5- Finansal Analiz ve Muhasebe
6- Elektronik Devrelerin Çizimi

Görüldüğü gibi CHATGPT ile neler yapılabileceği konusunda verilen örnekleri çoğaltmamız mümkündür. Ve hemen hemen her alanda bizlere yardımcı olabilecek kapasitede olan bir uygulamadır. Peki ya sonrasında? Örneğin bu gün CHATGPT'ye yani yapay zeka uygulamasına ödev yaptıran öğrencilere sık sık rastlamaktayım. Bu ödevleri öğrenci kendisi yapmadığından ödevin amacı yerine ulaşmayacaktır. Bu da ileride yapay zekaya tamamen bağımlı bimr insanlığın yetişmesine zemin hazırlamaktadır.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Siber Güvenlik Forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.