You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kali Linux Mu? Windows Mu?

Senior Member
Özellikle siber güvenlik veya yazılım konusunda eğitim almak isteyenler ilk olarak kali linux konusunda araştırma yapmaya başlamaktadır. Peki siber güvenlik alanında veya kişisel kullanımında hangi işletim sistemini seçmeliyim. Kali Linux mu? Windows mu?

Elbetteki kişisel günlük kullanmak istediğinizde windows kullanım kolaylığı ve avantajı bakımından öne çıkar, ancak siber güvenlik veya yazılım, kodlama gibi konularda kali linux önerilmektedir.
Yazılım ve kodlama konusunda çalışacaksanız bizde sizlere kali linux u öneririz. Yazılım, siber güvenlik veya kodlama gibi konularda windows işletim sistemleri çoğu zaman yetersiz kaldığı gibi bu işlemlerin yapılmasında yüksek ekran kartı ve ram istenildiğinden windows işletim sistemleri çoğu zaman bu konudı sizleri yorabilecektir. Ancak günlük kullanımda elbette ki windows işletim sistemi her zaman daha kullanışlıdır.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Siber Güvenlik Forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.