You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kali Linux ve Linux Farkları

Senior Member
Linux işletim sistemlerini kullanmaya başlamadan önce bir çok kişi öncelikle Kali Linux ve Linux farkları konusunda araştırma yapılmaktadır. Kali Linux, Linux tabanlı işletim sistemlerinin bir versiyonu gibidir. Örneğin windows işletim sistemlerinde olduğu gibi (Windows vista, windows 10, Windows 11 gibi) Ancak Kali Linux siber güvenlik alanında daha elverişlidir. Özellikle hackerlerin ve siber güvenlik uzmanlarının kullanmış olduğu işletim sistemlerinin başında gelir. Bunun en temel nedeni ise Kali Linux'un içerisinde barındırdığı kaynak kodlar ve uygulamaların genellikle hack ve siber güvenlik düşünülerek geliştirilmiş olmasıdır.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Siber Güvenlik Forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.