You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Letgo Üzerinden Yapılan Dolandırıcılıklar

Senior Member
Eskiden bu güne sık sık letgo üzerinden yapılan dolandırıcılıkları duyardım ancak özellikle son günlerde letgo klima dolandırıcılığının dikkati değer şekilde artmış olduğunu gördüm ve bu konuda bir çok şikayet olduğuna şahit oldum. 

Genellikle letgo klima satışlarında piyasa değeri 35 - 40 bin tl olan kutusunda ve garantisi olan çeşitli markalarda ürünlerin kutulu resimleri konularak yarı fiyat ortalama 15.000 tl fiyat belirlenmektedir. Aynı şehirdeki kişilere elden satış yapmamaktadırlar. Elden gidip almak istediğinizde sizi engellemektedirler. Çünkü asıl amaç ürün bedelini eft veya havale şeklinde alarak ürünün ücretsiz kargo ile gönderileceğini söylemektedirler. Halbu ki böyle bir ürün satışı söz konusu değildir. Bu gün itibariyle aynı gün içerisinde bu şekilde dolandırılan bir çok arkadaşa rastladım. 

Letgo klima dolandırıcılığı yapan kişiler genellikle sahte telefon hattı kullanmaktadırlar. Bu yüzden tespitleri oldukça zordur. Muhtemelen de para göndermiş olduğunuz hesaplar başka birilerinin adına kayıtlıdır. 

Bu yüzden letgo ile birlikte bütün ikinci el alışveriş sitelerinde piyasanın altında satılan ve garantisi olduğu söylenen ürünleri kesinlikle alırken bir kaç kez daha düşünün hatta bana kalırsa bu ürünleri hiç almayın.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Siber Güvenlik Forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.