You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Linux ve Windows Aynı Anda Kullanılabilir Mi?

Senior Member
Linux daha çok siber güvenlik, yazılım veya kodlama gibi alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış olduğundan günlük işlerimiz için çokta uygun değilse de bazı konularda da hemen hemen zorunlu gibi görünmektedir. Bu nedenle farklı bilgisayarlar kullanmak istemeyen kişiler Linux ve Windows aynı anda kullanılabilir mi konusunda araştırma yapmaya başlamıştır. 

Linux ve Windows işletim sistemlerinin aynı bilgisayarda kullanılması mümkündür. Her iki işletim sistemini de bilgisayarımıza kurmamız gerekir. Ancak her iki işletim sistemleri arasında geçiş yapabilmek için bilgisayarımızı yeniden başlatmamız, açılış sırasında hangi işletim sistemimizi kullanmak istediğimiz konusundaki öneriye göre bir tercih yapmamız gerekir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Siber Güvenlik Forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.