You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Play Store Üzerinden Virüs Bulaşır Mı?

Play Store Üzerinden Virüs Bulaşır Mı?

Senior Member
Play Store Üzerinden Virüs Bulaşır Mı?
Özellikle android telefonlara yönelik uygulamalar genellikle play store üzerinden indirilmektedir. Artan siber saldırılar nedeniyle artık play store üzerinden virüs bulaşır mı gibi sorular da gündeme sıkça gelmektedir. 

Play store'ye yüklenecek olan uygulamaların virüs taşıyıp taşımadığı öncelikle google tarafından kontrol edilmektedir. Bu nedenle play storeden indereceğimiz uygulamalardan virüs bulaşma ihtimalı zor olsa da imkansız değildir. Ancak buna karşın play store'den indirmiş olduğumuz uylgumaların yüklenmesi sırasında vermiş olduğumuz izinleri dikkat etmemizde fayda vardır. Bazı durumlarda bu tür uygulamalara vereceğimiz izinler kişisel bilgilerimize erişime imkan tanıyabilecek niteliktedir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Siber Güvenlik Forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.