You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Termal Macun İşe Yarıyor Mu?

Senior Member
Yaklaşık 2-3 saat önce bende termal macun işe yarıyor mu sorusunu araştırıyordum. Çünkü bilgisayarım internette gezinirken dahi çok ısınıyordu ve bu ısınmaya bağlı olarak kendisini otomatik korumaya alarak kapatıyordu. Herhangi bir donanımsal arıza olmadığından emin olduğum için bir kaç yıldır kontrol etmediğim termal macunlara aklım takıldı. Laptobu söküp işlemci ve ekran kartı termal macunlarına bakmaya karar verdim. laptobun kasasını açarak önce eski termal macunları dikkatlice temizledim. sonra 80 TL'ye aldığım (3-5 kullanımlık) termal macunu tekrar ekran kartı soğutucusuna ve işlemci soğutucusuna uyguladım. Sonuç; Şu anda daha önce açamadığım programları ve oyunları açıyorum ve hiç bir ısınma, donma falan yok. 
Sonuç; Termal Macun İşe Yarıyor Mu? Evet kazanmış olduğum tecrübeye dayanarak termal macun işe yarıyor ve bilgisayar için oldukça önemli.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Siber Güvenlik Forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.