You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Wifi Hacklemek Suç Mudur?

Wifi Hacklemek Suç Mudur?

Member
Wifi Hacklemek Suç Mudur?
son yıllarda alınan önlemler ile birlikte wifi hacklemek pek popüler olmasa da hala bu konuda hack çalışmaları yapılmaktadır. Wifi hackleyenlerin yakalanmaları çok zor gibi görünse de yapılan kısa bir MAC ve Ip çalışmasından sonra wifi hackleyenlere de bir şekide ulaşmak mümkündür. Peki wifi hakclemek suç mudur? Wifi hacklemek suç ise ne gibi bir yaptırımları vardır?

Kanımızca wifi hacklemek TCK 243 maddesinde belirtilen "bilişim sistemlerine girme ve orada kalma" suçunu oluşturmaktadır. Bu nedenle suçtur. Cezai yaptırımı ise 1 yıla kadar hapis veya adli para cezasıdır.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Siber Güvenlik Forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.