You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Window 12 Yapay Zeka Destekli Mi Olacak?

Window 12 Yapay Zeka Destekli Mi Olacak?

Senior Member
Window 12 Yapay Zeka Destekli Mi Olacak?
Uzun zamandır kullanılan Windows 11 işletim sistemi artık yavaş yavaş güncellemelerini tamamlamış olduğundan Windows 12’nin de sinyalleri verilmeye başlanmıştır. Özellikle son yıllarda yapay zeka bilişim sistemlerinin her alanında bir çok konuda bizlere kolaylıklar sağlamaktadır. Bu durum doğal olarak kullanıcıları Windows 12 yapay zeka destekli mi olacak konusunda araştırma yapmaya yöneltmiştir.

Bu konuda herhangi bir resmi açıklama bulunmasa da bizde Windows 12’nin yapay zeka destekli olacağını düşünmekteyiz. Çünkü günümüzde bu kadar yaygın kullanılan bir teknolojinin dünya pazarının yarısından fazlasını elinde bulunduran sistemlerde kullanılmadığını düşünmek dahi mantıksız gelmektedir. Yapmış olduğumuz araştırma neticesinde bizlerde Windows 12’nin yapay zeka destekli sürümü ve yapay zeka desteği olmayan sürümü olmak üzere iki farklı şekilde kullanıcıları sunulacağı yönünde bilgiler edindik.

Yapay zeka uygulamalarının yoğun Ram bellek ve ekran kartı kullanan uygulamalar olması nedeniyle yapay zeka destekli Windows 12’nin en az 16 ve önerilen 32 gb ram bellek gereksinimi olacağını tahmin etmekteyiz.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Siber Güvenlik Forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.