You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yazılım Kodlamaya Nereden Başlamalıyım

Senior Member
Yazılım geliştirme, yapay zeka ve kodlama konusunda bu gün onlarca yazılım dili kullanılmaktır. Ve kesinlikle yazılım konusunda kendisini geliştirmek isteyen veya bu konuda eğitim almak isteyen kişiler öncelikle yazılım kodlamaya nereden başlamalıyım sorusunu sormaktadır. 

kodlama dilleri her ne kadar birbirinden farklı gibi görünse de aslında oldukça benzer şekilde uygulanmaktadırlar. Bu nedenle en basit yazılım dili ile yazılım geliştirmeye başlamanız tavsiye olunmaktadır. Bunların başında da python gelmektedir. Ancak yazılım ve kodlama eğitimleri sırasında zorluk çekmemek ve eğitimleri daha seri ve hızlı ilerleyebilmek adına öncelikle kısa da olsa ALGORİTMA konusunda verilen eğitimlere katılmak gerekmektedir. 

Algoritma konusunda tem bilgileri edindikten sonra hangi yazılım dili olursa olsun daha etkili bir eğitim alacağınızdan kuşkunuz olmamalıdır. Bu nedenle yazılım ve kodlama eğitimleri öncesinde mutlaka temel algoritma eğitimlerinin alınmasını tavsiye etmektedir. Ayrıca algoritma konusunda eğitim almış olmak siber güvenlik alanında da rakiplerinize göre bir adım önde başlayacağınızdan kuşkunuz olmamalıdır.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Siber Güvenlik Forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.