You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

windowsda VPN nasıl bağlanır?

Banned
Merhaba değerli forum üyeleri ben Bargello, bugün sizlere VPN in ne olduğunu ve cihazınıza nasıl bağlayacağınıza ve avantajlarından bahsedeceğim [Resim: biggrin.png]

(Bu koundaki bilgiler ChatGpt ile tasarlanıp tarafımca dikte edilmiştir iyi forumlar dilerim..)

VPN (Virtual Private Network) internet üzerinden güvenli bir bağlantı oluşturmak için kullanılan bir teknolojidir. VPN, cihazınız ile internet arasındaki veri trafiğini şifreler ve böylece verilerinizin güvenliğini sağlar. VPN'in başlıca özellikleri ve kullanım alanları şunlardır:

Özellikler:
  1. Şifreleme: Verilerinizi internet üzerinden iletilirken şifreler, böylece üçüncü şahısların bu verilere erişmesini zorlaştırır.
  2. Anonimlik: IP adresinizi gizler ve internet üzerinde anonim kalmanızı sağlar.
  3. Güvenli Bağlantı: Kamuya açık Wi-Fi ağlarında bile güvenli bir şekilde internete bağlanmanıza olanak tanır.
  4. Coğrafi Engelleri Aşma: Farklı ülkelerdeki sunuculara bağlanarak coğrafi engelleri aşmanıza ve bölgesel kısıtlamaları atlamanıza yardımcı olur.

<3 

Kullanım Alanları:

1. Güvenli İnternet Kullanımı: Özellikle kamuya açık Wi-Fi ağlarında güvenli bir şekilde internete erişim sağlar.
  2. Anonimlik ve Gizlilik: İnternet üzerinde anonim kalmanıza yardımcı olur ve gizliliğinizi korur.
  3. Coğrafi Kısıtlamaları Aşma: Netflix, Hulu gibi hizmetlerin bölgesel içeriklerine erişim sağlar.
  4. İşletmeler için Güvenli Erişim: Uzaktan çalışanların şirket ağlarına güvenli bir şekilde bağlanmalarını sağlar.

<3
VPN Türleri

1. Remote Access VPN: Bireylerin uzaktan şirket ağına bağlanmasını sağlar. Özellikle uzaktan çalışanlar için kullanışlıdır.
  2. Site-to-Site VPN: Farklı lokasyonlardaki ofislerin birbirine güvenli bir şekilde bağlanmasını sağlar. Büyük şirketler tarafından kullanılır.
  3. Client-to-Site VPN: Kullanıcıların bir merkezi ağa bağlanmasını sağlar. Genellikle bireysel kullanıcılar tarafından tercih edilir.
  4. Peer-to-Peer VPN: Kullanıcılar arasında doğrudan bağlantılar kurar. Dosya paylaşımı için kullanılır.

Ve gelelim cihazımıza VPN nasıl bağlayacağımıza biz bu konuda program kullanmadan işimizi göreceğiz resimlerde gördüklerinizi sırasıyla yaparsanız sorun yaşamazsınız..

1. ADIM: Bütün windows sürmlerinde aynı bu başlattan ayarlara girelim.  Smile

<3

[Resim: 5791fw3.png]
2.ADIM: Menüden Ağ Ve İnternet sekmesini bulalım.

<3

[Resim: pxifk6i.png]
3.ADIM: VPN ekleye tıklayalım.
<3

[Resim: 2grnf7a.png] 
Karşımıza bura geldi, şimdi tarayıcımız açalım ve VPNBOOK adresine gidelim

<3

[Resim: lx6zy1w.png]
free vpn kısmına tıklayalım. Smile
<3
[Resim: dk4wyn2.png]
Bu kısımdan herhangi bir tanesini seçin ben işaretlediğimi saçtim. 
<3

[Resim: fjww7i4.png]
Kırmızı ile işaretlenenleri kesinlikle aynı yapın tek fark siz seçtiğiniz serverin adresini Sunucu Adı Ve Adersi kısmına yapıştıracaksınz.

vpnbook da gösterdiğim free VPN sayfasında biraz aşağı indiğinizde pass. ve kullanıcı adı var onlarıda aynı şekilde yukarıdaki kısma yapıştırmanız gerkli ve bu kadar.

Okuduğunuz için teşekkürler, umarım yardımcı olmuşuzdur. iyi forumlar dilerim.  Cool
Son Düzenleme: 06-24-2024, 22:41, Düzenleyen: 'Bargello.
Banned
RE: windowsda VPN nasıl bağlanır?
(06-24-2024, 23:22)alikaanbashan yazdı: Oldukça detaylı olmuş, teşekkürler.

Ne demek ben teşekkür ederim hocam.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Siber Güvenlik Forumu sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.